Вхід Господній до Єрусалима. Святкування Цвітоносної, Вербної неділі.

1-го квітня, в останню неділю перед святом Христового Воскресіння духовенство і громада соборного Благовіщенського храму, як і всі православні світу, урочисто святкує Вхід Господній до Єрусалима. Напередодні на суботньому Всенічному бдінні, після читання Євангелія від Матвія, де саме розповідається про цю величну подію, священнослужителі освятили та роздали віруючим гілки верби — як символ тих листків пальми, котрими майже дві тисячі років тому зустрічав Єрусалим Христа Спасителя. А в саму Неділю Ваій, або в нашій традиції — Вербну Неділю, у Благовіщенському храмі були звершені дві Божественні Літургії з молитвою за мир на Україні, після котрих на протязі всього дня священики освячували вербові гілки та вітали православних з дванадесятим святом Входу Господнього до Єрусалима. Бажаємо усім православним Божої Благодаті для укріплення духовних і тілесних сил, щоб по християнські провести Страсний тиждень, котрий починається після Вербної неділі і зустріти Світле Христове Воскресіння, Святу Пасху!

Фото і текст: Олексій Каприця