Поминання загиблих воїнів.

4 листопада в цьому році в усіх храмах Української Православної Церкви відбулися поминальні служби Дмитровської батьківської суботи. В цей поминальний суботній день з часів Куликовської битви (1380 рік) відбуваються заупокійні служби за усіх воїнів, що поклали своє життя за батьківську віру та свою Вітчизну. З часом субота перед святкуванням пам’яті святого воїна великомученика Димитрія Солунського (пам’ять 8 листопада за новим стилем) стала загальною поминальною службою серед усіх православних слов’янських народів. Історія нашого обласного центру починалася з будівництва військової фортеці на честь святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя. Будували земляну фортецю українські казаки, представники восьми гетьманських полків. І майже вся 263- літня історія міста святої Єлисавети, пов’язана с багатьма військовими, які в різні часи служили на наших землях. Це видатні всесвітньо відомі полководці, а також доблесні і мужні офіцери і солдати, котрі своїми подвигами і перемогами здобули славу нашому місту та усій країні. Особливо в цей день священнослужителі військового єпархіального відділу молилися за воїнів, загиблих у війні на сході України, і тому після поминальних служб в храмах вони відвідали місця поховань воїнів другої світової війни а також місце пам’яті загиблих наших земляків, воїнів АТО у фортеці святої Єлисавети. Там і на місті військових поховань Ровенського кладовища були відслужені панахиди за загиблими воїнами. Вічна пам’ять захисникам віри та Батьківщини.