Хресний хід навколо Кіровограда в День заснування міста

1 липня, у день памʼяті ікони Пресвятої Богородиці “Боголюбська”, з благословення Високопреосвященнійшого Іоасафа архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського після завершення Божественної літургії у храмах міста Кіровограда відбулася Хресна хода навколо міста, адже 1 липня по новому (18 червня по ст.ст.) 1754 року після урочистого молебню почалося будівництво фортеці на честь святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, яка з плином часу перетворилася у місто Єлисаветград.

Урочистості цього дня присвячені фактичному Дню народженню нашого міста. В цей день вже 17 років поспіль духовенство та віруючі міста проводять Хресний хід, в часі якого моляться за мир, врожай, благоустрій, а також радість у нашому місті та на нашій землі. Цього року в Хресній ході взяли участь священики та святині із різних храмів з двох єпархій нашої області. Проїхавши обʼїздною дорогою навколо міста і здійснивши зупинки біля поклінних Хрестів для богослужіння, всі віруючі помолились на молебні біля Хреста на території фортеці св. Єлисавети. А кінцевою зупинкою молільників став Сквер святої Єлисавети, що біля Лікарні Святого Луки. Тут до віруючих на богослужіння долучилися лікарі та медпрацівники лікарні. Всі присутні отримали Боже благословення, приклавшись до святинь, а також були окроплені Святою водою та помазанні освяченим єлеєм. Духовенство та віряни, які брали участь у Хресній ході, висловлюють щиру подяку керівництву підприємства “Кіровоградграніт” за надані автобуси, а також Новій Поліції – за супровід.