Святкування дня Святої Трійці в Благовіщенському храмі

В суботу ввечері, 18 червня, в Благовіщенському храмі, як і в усіх православних храмах світу, було відслужене святкове Всенічне бдіння. А в неділю, в самий День Святої Трійці, П’ятидесятниці, була звершена Божественна літургія. За богослужінням духовенство разом з народом підносили особливі молитви за мир, єдність і злагоду на Україні та в нашому місті. Богослужіння продовжилося святковою традиційною Вечірньою з особливими колінопреклонними молитвами. Після закінчення Богослужіння і поздоровлення вірян, настоятель храму протоієрей Євгеній Назаренко вирушив привітати зі святом військовослужбовців. В цей день бійці 34-го окремого територіального батальйону відзначали другу річницю створення підрозділу. Урочиста частина заходу відбулася в приміщенні обласного ЦДЮТ. У заході взяли участь близько 100 бійців, їхніх близьких та знайомих з кількох областей України. Воїнів вітали представники влади та командування. А наприкінці святкового концерту (якраз після закінчення церковної служби) воїнів та усіх присутніх привітав протоієрей Євгеній Назаренко. Побажавши воїнам та їх родинам здоров’я , злагоди та Божого благословіння, а також нагадавши про необхідність молитви, подарував командуванню батальйону ікону великомученика Георгія Побєдоносця – покровителя православних воїнів. А для усіх військовослужбовців передав маленькі іконочки Святої Трійці.
Потім віряни та духовенство прибули до фортеці святої Єлисавети , на місце першого міського храму на честь Святої Трійці, де зараз знаходиться пам’ятний хрест. Слід зазначити, що в будівництві цього Свято-Троїцького храму, як і в будівництві фортеці святої праведної Єлисавети, приймали участь представники 10-ти запорізькіх козацьких полків. І побудований за козацьким зразком дерев’яний храм був першою постійною будівлею нашого міста.Там традиційно був відслужений водосвятний молебень, який очолив протоієрей Євгеній Назаренко в співслужінні диякона Миколи Чумаченка. Після молебна та благословіння присутніх духовенство разом з вірянами побували на місцях пошани та поховання загиблих за нашу землю воїнів різних часів, а також загиблих під час фашистської окупації нашого міста співвітчизників (центр фортеці та територія бастіону св.Єкатерини). Там були звершені заупокійні молитви та проголошена вічна пам’ять. Побувавши на місці Троїцьких воріт фортеці священнослужителі та хористи повернулися до храму.