Проект “Єлисаветград. Історія православних храмів”

12 жовтня у відділі краєзнавства Кіровоградської Наукової Бібліотеки ім. Чижевського в рамках Краєзнавчих студій відбулася презентація проекту «Єлисаветград. Історія православних храмів». Даний проект (атором і натхенником якого став фотореставратор Василь Боднарчук) – це серія нарисів, пов`язаних з історією православних церков Єлисаветграда. За словами автора, брошура, яка розкриває давню історію Єлисаветградсьої грецької церкви – це вже друге видання, перше було присвячене історії Преображенського храму. Готується і наступне – про Покровську церкву. Документи з історії заснування Єлисаветградської Грецької церкви, надані Пивоваром А.В., опубліковані вперше. У виданні використані матеріали з фондів КОКМ, ДАКО, ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, приватних архівів Ю.Тютюшкіна, О.Мануйлова, О.Жинжирова. Як зазначили представник духовенства – протоієрей отець Євгеній, інші присутні – видання необхідне для всіх кіровоградців, які вивчають історію рідного краю. Зокрема отець Євгеній звернувся до публіки з вітальним словом від імені владики Високопреосвященнійшого архієпископа Іоасафа, висловив подяку Василю Бондарчуку, а також працівникам бібліотеки, та наголосив, що вивчення історії має бути саме за документами, як це і представлено у презентованій брошурі. Дуже приємна атмосфера події та чай з печивом, що чекав після завершення презентації, сприяли отриманню насолоди від звершеного заходу.