Шлях християнина.

Звертаючись до людини, яка хоче досягти досконалості, Спаситель сказав: «Йди за Мною» (Євангеліє від Матвія) … У той час ці слова були прості: вони значили – залишити всі турботи, роботу, звички, і піти разом з Христом, бути свідком Його чудес, вслухаючись в Його слова, стаючи Його учнем …

А що означає слідувати за Христом тепер? Це означає: вслухатися в Його Божественне слово, яке вказує нам шлях життя, шлях до вічного життя з Богом, стати учнем Христа Спасителя, пам’ятаючи про покликання християнина: воскреснути духом, перш ніж свого часу ми воскреснемо тілом і пізнати Бога, проводячи справжнє життя . Істінне життя людини – це служіння Богу. За словами святого праведного Іоанна Кронштадського (пам’ять его 2 січня): «Служіння Богу є неодмінний обов’язок кожної людини, особливо християнина … Служачи Богу щиро, людина позбавляється від гріховного тління: очіщається, освячується, утихомірюється, зміцнюється і просвічується духом. Св. Іоанн Кронштадтський – гігант духовний, колос духовного життя, яких мало було не тільки у нас на Русі, а й взагалі у всій Вселенській Церкві. Цього великого молитовника і чудотворця послав Господь Бог нашому народу перед самою годиною його лихоліття. Попереджав святий Іоанн, бив на сполох. У своїх проповідях останніх років він весь час про це говорив. Казав: «Російський народ, бережи свого благочестивого і доброго царя. Врятуєш – Русь (Україна, Росія, Білорусія) довго буде ще сильна і славна на страх ворогам і на радість друзям. А якщо не врятуєш, то і царя твого вб’ють, і Росію і тебе знищать, і саме ім’я твоє віднімуть у тебе! » І далі: «Доки Русь буде православна і буде старанно шанувати Бога і Богоматір, доти вона буде могутня і непохитна». А проповідував він і в нашому місті, будучи проїздом в Єлисаветграді, можливо молився в наших храмах. Але точно відомо, що 19 серпня за ст.ст. 1903р. святий Іоанн Кронштадтський прибув в Ново-Архангельськ, відслужив Божественну літургію, молебень і відвідав садибу Петра Ерделі, Єлисаветградського землевласника, благодійника церкви.

І дійсно страшно збулося його пророцтво. І обрушилося 100 років тому на Київську Русь страшне горе, яке і по цю пору триває. Але ми віримо і не забуваємо, що Свята Русь – «Дім» Богородиці і завжди Вона допомагала з сонмом святих і угодників Божих у всіх війнах і тяжких обставинах народу православному.

А православний календар з початку громадянського року, нам відкриває великих святині Київської Русі і Православної України. Це легендарний воїн Ілля Муромець і реальний монах, угодник Божий прп. Ілля з Мурома, нетлінні мощі якого з кінця XII століття почивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Це і святий XX століття прп. Амфілохій Почаївський (+1970) подвижник благочестя, духівник православної віри і цілитель. До преподобного Амфілохія їздили в Почаїв і в інші селища, де він перебував в післявоєнні роки, багато наших земляків за духовними порадами і допомогою. І святий говорив, що буде ще духовна слава на Київській Русі

та нашому місті святої Єлисавети: «Будуть у вас свої святі і свої святі мощі». І ми бачимо, як вже почали виконуватися слова преподобного. Їх пам’ять відбувається 1 січня.

Це і святитель Петро, митрополит Київський, уродженець Волинської землі, обраний патріархом Константинопольським, який був в кінці XIII початку XIV століть митрополитом Володимирським і духовно возвеличив та прикрасив Північну Русь. Це святитель Філарет Київський (+1857) подвижник віри і молитовник за Київську землю. Їх пам’ять 3 січня.

За словами святителя Іоанна Златоуста (IV ст): «Щасливий для тебе буде рік у всьому не тоді, коли ти будеш пиячити в перший день, але якщо перший і кожен день будеш робити слушне Богу».

Готуючи новорічний стіл і сідаючи за нього, згадаємо про дітей-сиріт, про бездомних і покинутих старих, про хворих і немічних. Не забудемо про справи милосердя. Навчимо цього і наших дітей. Підтримаємо традиційну, розпочату 19 років тому саме в нашому місті акцію добра і милосердя «Різдвяний янгол».

Зустрінемо новий цивільний рік мудро, віддавши кесарево-кесарю, а Боже-Богу. Не забудемо, що триває Різдвяний піст (а він з 2 січня стає більш суворим), що необхідно підготуватися до Різдва Христового і гідно провести святі дні Зимової Пасхи, які в народі називаються Святки.

Протоієрей Євгеній Назаренко.

Просмотров (38)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *