Духовно прозріти.

Євангеліє від Іоанна Богослова, що читається в неділю 6-го тижня після Пасхи (в цьому році 21 травня), розповідає про те, як Господь Іісус Христос зглянувся над людиною, сліпою від народження, і Своєю всемогутньою силою дарував їй зір – дорогоцінний дар Божий. Але ще важливіше те, що цей сліпий прозрів не лише тілесними очима, а й духовними. Він увірував в Іісуса Христа як Сина Божого і Спасителя світу. Повірив, на відміну від премудрих і розумних між іудеями, не віруючих в Господа Іісуса при всій безлічі чудес (Його), які ясно свідчать про Його божественну велич. Багато іудейськіх фарисеїв, злість і гордість яких засліпили їх серцеві очі через жорстокість, не хотіли визнати Істини і увірувати в досконале диво. Вони ще більше зненавиділи Іісуса Христа, осуджуючи Його, нібито Він силою бесовскою творить чудеса. Як жахлива сліпота духовна! Це і є хула на Духа Святого, коли людина по гордості і впертості не хоче вірити істині, що доводиться явними чудесами і самим життям людським … І зараз є ті, хто називаючи себе християнами, відкидає євангельські істини і євангельські імена (як наприклад, в нашому місті).

І коли закінчилася земна діяльність Іісуса Христа, Він повернувся туди, звідки приходив в образі справжньої Людини. У день, Богом призначений , Христос знову прийде, щоб «стязатися про словеси» (Євангеліє від Матвія) вимагати звіт, як люди скористалися Його засобами для порятунку своїх душ.

Воскресінням Своїм Іісіус Христос зруйнував «заклепки пекельні», « зійшов єси в пекло землі» і вивів звідти старозавітних праведників, а Вознесінням Він відкрив небеса, «відкрив райські двері» і відкрив доступ всім вірним рабам Божим.

Зійшовши на Небо, Іісус Христос, за власною Його обіцянкою, невидимо завжди знаходиться на землі серед віруючих в Нього.

А на горі Вознесіння, на горі Єлеонській, і зараз стоїть каплиця Вознесіння, відома з 370р. («Стопочка, як називають її паломники), відзначає місце, з якого Іісус Христос вознісся на Небо. Головна її святиня – камінь, на якому відобразився відбиток лівої стопи Іісуса Христа. Київський паломник ігумен Данило в XII в. бачив ще дві стопи на камені, але одну стопу потім мусульмани відсікли від скелі і перенесли в мечеть Аль-Акса. Та й каплиця ця належить нині мусульманам арабського села Аттур, розташованого на центральній вершині Єлеону. Але християни всього світу йдуть і туди!

За багатовіковою традицією, напередодні свята Вознесіння, біля каплиці, у «Стопочки» проходить вечірня і повечір’я з хресним ходом в грецький монастир на честь 12 апостолів, де воскреслий Христос явився апостолам перед своїм Вознесінням. Богослужіння здійснює архієрей Єрусалимської церкви в співслужінні грецького, російського і арабського духовенства. А в день Вознесіння Господнього (в цьому році 25 травня), на Єлеоні відбуваються дві святкові Літургії: одна на місці вознесіння Іісуса Христа (і лише єдиний раз в році), і друга – в Єлеонському Спасо-Вознесенському монастирі. Богослужіння відбувається різними мовами – грецькою, слов’янською, арабською та іншими …

Багато мусульман з терпінням або навіть з повагою ставляться до місць, пов’язаних з життям і чудесами Іісуса Христа … А ось як би свої, навіть хрещені, бувають вільними або мимовільними хулителями і руйнівниками святинь, навіть противниками і євангельських імен (як і святого імені, імені євангельської Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя в назві нашого обл. центру).

У Єлисаветграді, в районі Кущівки, був в кінці XIX- першій половині XX століття храм Вознесіння Господнього. Храм богоборці зруйнували, лишився тільки церковний будинок (зараз там бібліотека). Самотньо стоїть в шкільному саду білий хрест, нагадуючи про це святе місце. Але разом з хрестом стоїть невидимо на місці зруйнованого храму святий Ангел-Хранитель церкви. Щорічно після святкової служби на Вознесіння Господнє там збираються священики та парафіяни міських храмів, служать водосвятний молебень. Потім йдуть в Богадільню (так називався до революції теперішній інтернат для літніх хворих людей), щоб радість свята передати хворим людям, які там знаходяться . Ще радує, що на Балашовці закінчується будівництво прекрасного, найбільшого в обл. центрі храму Вознесіння Господнього. Храм будується при піклуванні і на кошти благодійників монастиря на честь святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя.

І саме на 25 травня, після багаторазових перенесень, призначено Київським адміністративним судом розгляд судового позову багатьох громадян – жителів міста святої Єлисавети, серед яких два народних депутата України, про відновлення справедливості в зв’язку з порушенням багатьох законів і регламенту Верховної Ради України, під час проведення голосування щодо назви нашого міста.

Хай збереже нас Господь від тілесної сліпоти, а особливо від духовної, від пороків гордості, самолюбства, зарозумілості, злоби, заздрості та інших вад, щоб, осяяні світлом Божественної Істини, досягли вічного життя з Христом Спасителем! Просимо милості Божої і покрову Божої Матері для нашої України і для нашої малої батьківщини – міста святої євангельської Єлисавети.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Протоієрей Євгеній Назаренко.

Просмотров (23)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *