Священнослужителі Благовіщенського храму, настоятель протоієрей Євгеній Назаренко і клірик ієрей Іоанн Загоруйко, після богослужіння в своєму храмі, поздоровлення військових у частини батальйону Національної гвардії України та молитви за наших захисників в фортеці святої Єлисавети відвідали виставку «Фортеці Задніпров’я у XVІІІ столітті», що відбулася 6 грудня у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського. В рамках заходу науковці та краєзнавці Кіровоградщини презентували графічні реконструкції фортець та фортифікаційних споруд, що розміщувалися на території Задніпров’я у 18 столітті. Автори виставки – Олександр Чорний, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України КДПУ ім. Винниченка та Костянтин Шляховий, краєзнавець, геральдист.
– Це ті укріплення, що діяли на території теперішньої Центральної України. Ці землі в 30-40 рр освоювали вихідці з Гетьманщини. Тут з’являлися перші такі укріплення, зокрема Цибулівська, це і фортеця Святої Єлисавети, навколо якої виросло наше місто. Плани напівчитабельні, на них або позначена одна церква, або зовсім нічого. Що там було, історія до наших часів не донесла. Думаю, ми працюватимемо над цим далі,- сказав Олександр Чорний.
-Ми хотіли показати, що ЗСУ плекались набагато раніше в інших арміях, вони мали свої збройні формуванні у воєнні часи, не говорячи про часи козацтва і чисто українські полки.
Оця кров козацька не припиняла своєї течії. Історія нашого краю у 18 ст. – унікальна, наш край формувався на військових засадах. Передісторія нашого міста, області, все починається з будівництва земельних фортець, а в центрі лінії – фортеця Святої Єлисавети,- зауважив Костянтин Шляховий.
За словами Шляхового, Кіровоградщина – це край фортець. Тільки у часи Нової Сербії на території області було спроектовано близько 40 укріплень, але не всі з них побудовані.
Просмотров (88)