Собор Архістратига Божого Михаїла та інших небесних Сил Безплотних.

21 листопада Православна церква святкує Собор Архістратига Божого Михаїла та інших небесних Сил Безплотних. Мі-ка-ель: або ж українською – Хто, як Бог? Навіть ім’ям своїм Михаїл стверджує: ніхто не може бути рівним Богові. Цю істину він відстояв у битві з повсталим денницею, перемігши демонські полки. Архістратиг означає головнокомандувач ангельських сил. Взагалі слово «ангел» в перекладі означає «вісник». Сповіщати людям волю Божу, відкривати таємниці віровчення, благовіствувати про великі справи – саме до цього й покликані ангели, серед котрих ми вирізняємо сім найвищих. Це архангели: Гавриїл, чиє ім’я означає «сила Божа», провісник та служитель Божественної всемогутності; Рафаїл – цілитель людських немочей; Уриїл – просвітитель світлом Божим; Селафиїл – той, хто пробуджує на молитву; Ієгудиїл, який зміцнює людей, що прославляють Бога; Варахиїл – архангел, який роздає нагороду і благословення за добрі вчинки, та Ієремиїл, ім’я якого означає – піднесення до Бога. Найбільш шанований серед них – саме Михаїл, покровитель багатьох країн і міст, серед яких – і золотоверха столиця України місто Київ. В нашому місті, яке при заснуванні було назване на честь святої праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя, також особливо вшановували Архістратига Божого Михаїла та Архангелів і Ангелів. При будівництві фортеці святої Єлисавети один з шести бастіонів був названий на його честь. А над сучасним містом підноситься величний пам’ятник Ангелу Охоронцю. Віруючи вбачають в ньому Архангела Гавриїла, адже поряд знаходиться соборний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці. В самому ж соборному храмі, в його нижній церкві на честь Різдва Христового є багато іконописних розписів, де зображені Архангели і Ангели Господні. Напередодні свята, на Всенічному бдінні священники освятили новонаписані розписи читанням молитов та кропленням святою водою. А на ранок понеділка 21 листопада була звершена святкова Божественна літургія, наприкінці котрої духовенство і прихожани вшанували Небесні Ангельські Сили, пройшовшись хресною ходою не тільки навколо храму, а й навколо пам’ятника Ангелу Охоронцю,підносячи молитви до Господа Бога, Пресвятої Богородиці і Небесного Воїнства за мир та благополуччя в нашій Батьківщині і нашому рідному місті.