Воскресне богослужіння в Благовіщенському храмі. Освячення ікони святої преподобномучениці великої княгині Єлисавети.

В неділю 6 листопада православні прихожани традиційно зібралися разом для молитви в Благовіщенському храмі. Зранку була звершена Божественна літургія, об’єднана разом зі славленням Божій Матері на честь Її ікони “Усіх скорботних Радість”, яка вшановується сьогодні за православним календарем. Наприкінці богослужіння правився молебень за мир в Україні, після котрого священиками храму була освячена ікона святої преподобномучениці великої княгині Єлисавети, написана на кошти прихожан Благовіщенського храму місцевим художником іконописцем та викладачем художньої школи В.Плітіним. На цьому образі зображена преподобномучениця Єлисавета, яка тримає в руках також ікону, але своєї небесної покровительки праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя. Свята княгиня Єлисавета була дочкою європейських монарших осіб, з сім’ї великого герцога Гессен-Дармштадського Людвіга IV і принеси Аліси, дочки англійської королеви Вікторії. Але в шлюбі з великим князем Сергієм Олександровичем полюбила православну віру та православний народ всією душею. Через декілька років після заміжжя в таїнстві Миропомазання перейшла в Православ’я з ім’ям на честь святої праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя. Багато займалася благодійністю: відвідувала лікарні, тюрми, дитячі притулки. В часи Першої світової війни займалася волонтерською діяльністю: допомагала формувати санітарні потяги, відправляла військовим ліки і похідні церкви. І коли революційний час став загрожувати її служінню і життю, добровільно відмовилася від шансу на порятунок у своїй історичній батьківщині – Німеччині. Свята княгиня Єлисавета розділила хресний шлях багатьох новомучеників і сповідників початку XX-го століття, коли «червоний терор» почав набирати свої оберти. Свята преподобномучениця велика княгиня Єлисавета дуже шанується у всьому православному світі та є прикладом для наслідування в міцності віри та справах благодійності і милосердя.