Святкування Іверської ікони Божої Матері.

26 жовтня православні вшановують визначну святиню – чудотворну Іверську ікону Пресвятої Богородиці. Відрізнити цей образ з-поміж інших дуже легко: на щоці в Пречистої є досить помітна рана, з якої накрапає кров. Іконописна традиція такого зображення бере свій початок в історії прославлення цієї ікони. Коли в першій половині ІХ століття трон Візантійської імперії посів Феофіл, затятий іконоборець, шануванню святинь було оголошено справжню війну на державному рівні. Воїни, що діяли за наказом імператора, увірвались в дім однієї побожної жінки-вдови і, побачивши цю ікону, вдарили в образ списом. Тієї ж миті зі щоки на зображенні полилася справжня кров… Воїни зніяковіли, а жінка вблагала їх, віддавши останні кошти, почекати зі знищенням ікони до ранку, після чого опустила образ в море і поклала піклування про нього на волю Божу. Афонські ченці, ще здалека побачивши вогняний стовп, принесли образ Богоматері до Іверського – цебто – грузинського монастиря. Але ранком образ зник з храму та опинився над воротами монастиря, і так відбувалося кілька днів поспіль, аж допоки Мати Божа, з’явившись уві сні одному з іноків, не сповістила, що хоче Сама охороняти обитель, тому відтепер Її ікона перебуватиме над ворітьми. Відтоді образ отримав другу назву – Портаітісса – цебто – Вратарниця. Розповіді про численні дива, що траплялись під час молитви до Бога та Діви Марії перед Її чудотворним Іверським образом, були почуті майбутнім патріархом Московським Никоном, котрий і замовив Афонським іконописцям копію з Іверської ікони. 26 жовтня 1648 року афонський список з Іверської ікони урочисто зустріли мешканці Москви, що й було зафіксовано в православних святцях. (За матеріалами сайту http://orthodoxy.org.ua/).

В Благовіщенському храмі нашого міста також є список з Іверської ікони Божої Матері. Він був написаний і освячений на Святій Горі Афон та привезений до нашого міста в 2012 році. В середу 26 жовтня, перед цим благодатним образом Божої Матері була звершена Божественна літургія, очолив котру ієрей Іоанн Верескун у співслужінні диякона Миколая Чумаченка. А о 12.00, вже традиційно для середи в Благовіщенському храмі, правився молебень з малим освяченням води, котрий очолив вже ієрей Роман Загоруйко. Під час молебню був прочитаний акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою «Іверська», та виголошувались молитовні прохання до Господа Бога та Його Пречистої Матері за мир та благополуччя в нашому місті та Батьківщині.