День пам’яті прп. Сергія Радонезького і прп. Досифеї Київської.

В суботу 8 жовтня в Благовіщенському храмі звершувалась Божественна літургія, наприкінці котрої собором духовенства храму було проспіване славлення двом святим цього дня, які особливо шануються в нашій країні і місті. Преподобний Сергій, ігумен Радонезький, всієї Русі чудотворець, був і є молитвеником за весь наш православний народ та духовною опорою багатьох поколінь віруючих. В нашому місті, у фортеці святої праведної Єлисавети існував шанець, названий на честь святого. В часи, коли віра була міцніша за фортечні стіни, наші пращури особливо цінували святість імен, котрими називали свої міста, поселення та військові укріплення. Преподобна Досифея, затворниця Київська розпочала свій духовний шлях в Трійце-Сергієвій лаврі, а продовжила свій молитовний подвиг у Київських монастирях, наставивши на святе життя багатьох подвижників благочестя, які як і вона з’єднували та укріплювали наш православний народ навколо святої православної церкви та євангельських цінностей.