Святкування ікони Божої Матері «Цілительниця»

Серед багатьох ікон, у яких моляться віруючи в соборному Благовіщенському храмі нашого міста, є два списки з чудотворного образу Божої Матері «Цілительниця». Образ належить до числа найбільш древніх та шанованих ікон Пресвятої Богородиці. А зображене на ньому зцілення Божою Матір’ю священнослужителя, яке сталось наприкінці XVIII сторіччя, зміцнює віру сучасних молитовників, які приходять до храму. Список великого розміру ікони «Цілительниця» постійно знаходиться в нижньому храмі Різдва Христова. А з меншим, у спеціальному переносному кіоті, священнослужителі Благовіщенського храму відвідують лікарні та інші медичні заклади міста. Ці списки були написані коштами сім’ї Бахмач – ктиторів Благовіщенського храму на Святій Горі Афон і освячені в її монастирях.

1 жовтня особливо шанується Православною церквою ікона Божої Матері «Цілительниця», відбувається її молитовне святкування. В цей день в Благовіщенському храмі зранку звершувалася Божественна літургія, наприкінці котрої було проспіване славлення перед святим образом Пресвятої Богородиці. Після священики помазували прихожан освяченим єлеєм та вручали кожному невеликі копії образу Божої Матері «Цілительниця».