ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО.

27 вересня Православна церква відзначає двунадесяте свято Хрестовоздвиження, що означає піднесення, або ж – підняття Хреста Господнього. Передувало цьому знайдення Хреста, чим ми завдячуємо святому рівноапостольному царю Костянтину та його матері — цариці Єлені у 326 році. Існує і ще одна складова цього святкування: важливою подією, що зробила його загальним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалима після того, як 614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до персидської столиці Ктесифона. Повернув Хрест Господній до Єрусалима імператор Іраклій у 628 році після перемоги над персами. Це друге урочисте Воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 27 вересня.

Напередодні свята, 26 вересня у Благовіщенському храмі правилося Всенічне бдіння з виносом прикрашеного квітами Святого Хреста. Він на великому славослов’ї був поставлений у центрі храму, і священики з віруючими по черзі поклонялися та прикладалися до Символу нашого спасіння. А на наступний день, 27 вересня, була звершена Божественна літургія, на завершенні котрої було проспіване славлення перед Святим Хрестом Господнім. Також вшановування Чесного Хреста в Благовіщенському храмі відбулося наприкінці дня відслуженою вечірньою з акафістом Животворящому Хресту Господню.