09.04.2015р.

Страсний четвер

У Страсний четвер в богослужінні згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив новозавітне Таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; вмивання ніг ученикам на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському; видання Ісуса Христа Іудою на неправедне судилище.
В цей день під час Літургії буває багато причасників, а також за традицією приготовляються Святі Дари для зберігання – на випадок потреби причастити хворих.
Ввечері Страсного четверга у храмі Благовіщення Пресвтої Богродиці, духовенством було прочитано 12 уривків з Євангелія про Страсті Христові. Під час цих читань парафіяни стояли із запаленими свічками, які, за традицією, після служби понесли додому.