Як святкували Преображення Господнє у Благовіщенському храмі.

19 серпня Православна церква відзначає двунадесяте свято – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. В народі це свято називають «Другим» або «Яблуневим» Спасом. Напередодні, ввечері 18, і зранку 19 серпня в Благовіщенському храмі правилися святкові Богослужіння – всенічне бдіння та Божественна літургія. Очолював церковні служби настоятель Благовіщенського храму протоієрей Євгеній Назаренко, в співслужінні кліриків – ієрея Іоанна Верескуна, ієрея Романа Загоруйка та диякона Миколая Чумаченка. Після завершення Божественної літургії за традицією цього свята священики благословляли кропленням святої води фрукти та овочі, що віряни приносили до церкви. Але церковні свята призивають нас до єдності і в молитві, і в допомозі один одному, тому священнослужителі разом з помічниками відвідали та привітали колективи декількох державних установ. Першими привітали зі святом легендарний 3-й полк спецпризначення, передавши військовим освячених яблук. Далі завітали до Обласного управління Державної пенітенціарної служби, де на подвір’ї установи звершили молебень та освятили фрукти та овочі нового врожаю. А в обласному військовому комісаріаті священнослужителів та хористів запросили до учбової аудиторії, де протоієрей Євгеній Назаренко розповів про свято Преображення Господнього, його зміст та ціль для освячення життя кожної людини, розповів про свої враження при перебуванні разом з паломницькою групою у цей день, п’ять років тому, на горі Фавор. Після цього ієрей Роман Загоруйко благословив кропленням святою водою військовослужбовців. Також для співробітників обласного військового комісаріату від Благовіщенського храму був подарований кошик з освяченими в церкві фруктами. Завершили святкову місію привітанням службовців та ув’язнених міського слідчого ізолятору, передавши від Благовіщенського храму декілька ящиків яблук та мед нового збору для хворих засуджених, що перебувають в медично-санітарній частині. Також отець Роман разом з помічниками заходили до камер ув’язнених для пастирського привітання зі святом та кропленням святою водою всіх бажаючих.