Благословіння місту святої Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя від Кіпрської православної церкви.

В середу 10 серпня з острова Кіпр до нашого міста настоятелем Благовіщенського храму протоієреєм Євгенієм Назаренком була привезена ікона святої великомучениці Ірини, написана нашими земляками художниками – іконописцями, які там проживають. Урочисто зустрічати ікону на Соборній площі біля пам’ятника Янголу Охоронцю прийшло чимало православних вірян, особливо жінок і дівчат, що носять в хрещенні святе ім’я Ірина. Після того як ікона була занесена до Благовіщенського храму, місця свого постійного перебування, був відправлений молебень до святої великомучениці Ірини.
Свята Ірина Македонська, яка жила у першому столітті, була юною красивою дівчиною, але володіла великою силою, котрою навернула тисячі язичників до Христа. Сила її полягала у вірі. Знаючи, що попереду її чекають муки і тортури, свята Ірина не жаліючи себе, йшла на смерть за Христа. Її життя – свідоцтво численних чудес, котрі допомагають людям знайти віру та утвердитися в ній. А її ім’я з давньогрецької мови перекладається як «мир». Саме довгоочікуваного миру прагне наш український народ. Будемо надіятися, що прибуття цього образу з «Острову Святих», як називають в еладському народі Православний Кіпр, дасть нам ще одну святу заступницю для нашого міста, названого при заснуванні на честь святої праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя.