Стрітення Пресвятої Діви Марії та святої праведної Елисавети. (Свята зустріч).

В Ієрусалимській Православній Церкві є благочестива традиція молитовно відмічати на п’ятий день після Благовіщення зустріч Пресвятої Діви Марії зі своєю родичкою – святою праведною Єлисаветою. На кожному церковному святі і молебні, присвяченому Божій Матері зачитується євангельська повість про подорож благодатної Діви Марії в Горняя з Назарету Галилейського, одразу ж після благовісті Їй Архангелом про народження від Неї Сина Божия. Архангел як би посвідчував Пречисту Діву в Її зачаті від Духа Святого незвичною подією, яка сталася і над престарілою родичкою Її Єлисаветою, котра вже шостий місяць як зачала сина, майбутнього Іоанна Хрестителя. Після такої радісної небесної вісті зраділа Матір Божа з поспішністю направилась у Горняя, щоб особисто з возлюбленою родичкою порадіти о великій милості Божій до них і потім повідати їй те, що возвістив Їй небесний Благовістник.
У вівторок 12 квітня, на п’ятий день після Благовіщеня Пресвятої Богородиці, намісник Свято – Єлисаветинського монастиря архімандрит Мануїл запропонував провести це молитовне свято і в нашому місті. Розпочалося воно святковим молебнем в Благовіщенському храмі за участі настоятеля протоієрея Євгенія Назаренко, братії та прихожан. Після урочистою хресною ходою, обійшовши навколо храму та Соборної площі, з молитвою всі відправились на мікроавтобусах до Свято – Єлисаветинської обителі, де також разом з монастирською братією правився святковий молебень, де звучали прохання до Господа про дарування миру нашій країні та про повернення нашому місту його історичної назви при заснуванні – на честь святої праведної Єлисавети, адже якщо праведна Єлисавета має таку вагу та значимість, що Пресвята Богородиця її обрала першою, кому сповістити про Архангельське Благовіщеня, то як ми можемо відмовлятися від імені цієї праведної святої для нашого міста. На завершення всім роздавали невеликі іконки з зображенням цієї святої зустрічі, які були привезені з паломництва на Святу Землю, а саме з Горнинського жіночого монастиря.