Паломницька поїздка до Києва

20 жовтня о п’ятій ранку розпочалася поїздка до Київських святинь, яку очолив настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці протоієрей Євгеній Назаренко. Однією із основних цілей поїздки була молитва за мир і взаєморозуміння на нашій малій батьківщині та повернення обласному центру імені святої Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя. Першою зупинкою був Спасо-Преображенський Собор, до якого 11 жовтня із Ієрусалиму прибула Плащаниця Божої Матері. На тому ж місці група відвідала музей покійного блаженнійшого митрополита Володимира. До речі цікавий факт, що в музеї знаходилось Пересопницьке Євангеліє, яке вважається першим з перекладених на слов’янську мову, відкрите воно було на сторінках Євангеліє від Луки саме на розповіді про святих праведних Захарію і Єлисавету, а також у самому храмі був образ-мозаїка святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, що безумовно ще раз доводить її велике шанування у православному світі. Наступною була Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, де паломники молитовно відвідали Ближні і Дальні печери та деякі храми, спілкуючись з ченцями монастиря, які виразили стурбованість в зв’язку з нападами деяких ЗМІ на Православну канонічну Церкву та ще раз повністю підтримали бажання і дії наших громадаян щодо повернення святого євангельського імені нашому обласному центру. Потім група прибула до Свято-Введенського монастиря, де всі паломники також мали змогу помолитись до святинь (це велика кількість чудотворних ікон Божої Матері, особливо ікона “Призри на смирення”). Важливо особливо для нас те, що біля чудотворної ікони Божої Матері “Призри на смирення” на стіні в основному храмі є образи святих праведних Захарії і Єлисавети перед котрими кожен день засвічують лампадку, яка ще наприкінці 90х років була подарована монастирю прихожанами Спасо-Преображенського Собору міста святої Єлисавети. Далі проїхали на інший берег Дніпра до єдиного у православному світі храму Всіх Святих Воїнів. Там на групу чекав настоятель протоієрей В’ячеслав Яковенко, священник синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами України, котрий нещодавно був у нашому місті та особливо в військових частинах нашого гарнізону (посилання на новину:https://blagoveschenskiy.church.ua/2015/10/16/molitovno-nasichenij-den/) зі святинями свого храму (ікона Покрову Пресвятої Богородиці з часткою Її омофору, ковчег з частками мощів 12 воїнів, та копія ікони Собору Всіх Святих Воїнів). Там після відслуженого молебню всім святим воїнам та пастирьського слова отця В’ячеслава паломники продовжили дуже тепле спілкування за чаєм. Виходили з храму несучи гарну копію ікони Собору Всіх Святих Воїнів, як благословіння війсьвому відділу нашої єпархії. Отець В’ячеслав полюбив наше місто і обіцяв в своїх молитвах завжди згадувати, наше місто, наших священників і прихожан, а також наших військовослужбовців. І останньою точкою маршруту була Голосієва Пустинь, Свято-Покровський монастир, де знаходиться усипальниця монахині Аліпії. Приємна і незабутня зустріч була з духовним чадом монахині Аліпії – матушкою Наталією, котра також дуже добре знала наших єлисаветградських подвижників благочестя приснопоминаємих ієрея Миколая Трубіна та Схімонаха Іуліана. Отець Євгеній скористався нагодою відслужити заупокійну літію в усипальниці, за що від матушки Аліпії послушниці подарували нашим паломниками букетики квітів. Втома від поїздки була благодатна, а тому непомітна, тож паломники повернулись додому у підвищенному духовному настрої!