Паломницька поїздка кіровоградців до Свято-Успенської Почаївської Лаври

В понеділок, 3 серпня, паломницька група у складі 25 чоловік вирушила з Кіровограду до Почаєва на свято Почаївської чудотворної ікони Божої Матері. Наступного дня, о 07.30 ранку, першою нашою зупинкою стало історичне місто Кременець (Тернопільська обл.), де всі без виключення піднялись на «Замкову гору», помилуватись пейзажами ранкового міста.
Зробивши декілька загальних фото, ми безпечно спустились донизу. У місті відвідали Свято-Богоявленський жіночий монастир, де знаходиться чудотворна ікона «Скорбящая».
Далі нас вразила приємна атмосфера іншого жіночого монастиря у селі Онишківці (Рівненська обл.), де знаходиться відоме джерело святої праведної Анни. В ньому ж ми і відновили свої фізичні та духовні сили через традиційне 3-х разове занурення у воду.
Після цього маршрут був продовжений до Свято-Духівського монастиря-скиту, де знаходиться чудотворний хрест-«верига» преподобного Нікіти Столпника. Хрест одягали на кожного учасника нашої поїздки.
І ось, нарешті, найважливіша наша зупинка – це Свято-Успенська Почаївська Лавра (Тернопільська обл.). Тут люди мали змогу ознайомитись з історією визначного місця, побувати біля чудотворної Почаївської ікони, відбитку стопи Божої Матері та нетлінних мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Звісно ж куштували монастирської трапези та трішечки відомого квасу…
Після поселення до приватного сектору, де нас зустріла гостинна тітонька Галина Павлівна, ми власною присутністю поповнили новий Спасо-Преображенський собор. Тут саме проходило святкове Всенічне бдіння, яке очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України. За богослужінням нас приємно налаштовували на молитву піснеспіви у виконанні митрополичого та братського хорів, тут же була Почаївська чудотворна ікона, перенесена з Успенського собору на момент святкування.
Наступного дня, в середу, після особливо урочистої пізньої Літургії та Хресного ходу, о 13. 00 ранку ми залишили стіни святої обителі у піднесеному духовному настрої, що й дало нам можливість відвідати на зворотньому шляху додому ще раз джерело святої праведної Анни та Свято-Троїцький жіночий монастир у місті Корець (Рівненська обл.), де знаходиться також чудотворна ікона «Споручница грешних». А ще нас в Корецькому монастирі пригостили величезною, смачною монастирською паляницею!
Далі нас вже очікувала домівка у Кіровограді. Ось, приблизно так пройшло дві доби нашої спільної поїздки по святих місцях Волині. Всім учасникам поїздки дуже вдячний за терпіння та чудово проведений час!
Заступник Голови Паломницького відділу Кіровоградської єпархії
ієрей Іоанн Верескун