12.03.2015р.

Група паломників з Кіровограда відвідала святі місця Київа

В четвер, 12 березня, паломницька група, очолювана настоятелем Благовіщенського храму протоієреєм Євгенієм Назаренко вирушила з Кіровограда до Київа.
О 10 годині ранку по прибуттю до столиці спершу була відвідана Свято-Успенська Київо-Печерська Лавра. Пройшлися з молитовним поклонінням до Печерських святих у Ближніх та Дальніх печерах. До речі, якраз у преподобних Тита, пресвітера Печерського, Касиана, затворника і Тита Печерського, бувшого воїна, був день пам’яті. Спустилися до двох лаврських джерел, названих на честь преподобних Антонія і Феодосія, які започаткували монастир та іночеське життя в ньому. Коли піднялися до храму Різдва Пресвятої Богородиці, де навпроти входу похований блаженійший митрополит Володимир, якраз почали служити заупокійну літію студенти-семінаристи. Помолившись за спокій душі митрополита Володимира та відвідавши Різдвяне кладовище, яке знаходиться поряд, вирушили до Свято-Введенського монастиря. В ньому знаходиться чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Призрі на смирення» та мощі преподобних Димитри і Олімпіади. Далі вирушили до храму святителя Михайла, першого митрополита Київського, на територію Афонського подвор’я Свято-Пантелеімонового монастиря. Ми якраз попали на завершення служби, і з алтаря винесли, за афонською традицією, для молитовного поклоніння мощі святих, які прославилися у подвигах святості в різних частинах Православного світу. В цьому храмі відбулася зустріч з монахинею Наталією, яка була духовним чадом схимонахині Аліпії, а потім під духовною опікою нашого священика ієрея Миколая Трубіна. Після теплої зустрічі і по закінченню служби у церкві, разом з нею вирушили до Свято-Покровського монастиря Голосіївська пустинь, де знаходиться усипальниця монахині Аліпії. Також побували біля каплиці Миколи Чудотворця, де було джерело при житті матушки Аліпії. Там монахиня Наталія розповіла нам про декотрі моменти життя своєї духовної наставниці, про неймовірний духовний подвиг та молитовну поміч людям, які зверталися до блаженної. На цьому ми закінчили наше паломництво в Православному Київі, і о 20 години вирушили до рідного міста.