27.02.2015р.

Паломницька подорож

В п’ятницю, 27 лютого о 20.00 після молебню для подорожуючих, паломницька група вирушила з Кіровограду. О 06.30 годині ранку, першою і фактично основною нашою зупинкою стала Свято – Успенська Почаївська Лавра, де люди мали змогу ознайомитись з історією визначного місця, побувати біля чудотворної Почаївської ікони і нетлінних мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Після цього маршрут був продовжений до Свято – Духівського монастиря скиту, де знаходиться чудотворний хрест – «верига» преподобного Нікіти Столпника. Далі група побувала в незвичайній, особливій атмосфері монастирського кладовища, де ховають монахів Лаври, і саме де в 1971 році був похований преподобний Амфілохій. Паломники побували біля місця його поховання( з 2002 року після канонізації, нетлінні мощі святого знаходяться в Печерному храмі Лаври), також мали змогу набрати піску, освяченого біля могили святого Амфілохія. Тут же, ми всі разом, молились за померлих рідних, безвинно вбитих, та воїнів, що віддали життя за нашу Батьківщину. Далі рух групи кіровоградців продовжився до селища Оншковці, де знаходиться відоме джерело святої праведної Анни. В ньому ж ми і відновили свої фізичні та духовні сили через традиційне 3 – х разове занурення у воду декількох градусів(4 – 6) вище нуля. І ось, нарешті, повертаємось назад у Почаївську Лавру, де куштуємо монастирської трапези. Годину відпочили, а далі власною присутністю поповнили головний Успенський собор, де проходило Всенічне бдіння. За богослужінням нас приємно налаштовували на молитву церковні піснеспіви у виконанні митрополичого та братського хорів. Наступного дня в неділю, після ранкової Літургії, о 10. 30 ранку, ми залишили стіни святої обителі у піднесеному духовному стані, що й дало нам можливість відвідати ще два жіночі монастирі на зворотньому шляху до дому. Першим став Свято – Богоявленський жіночий монастир у історичному місті Кременец, де знаходиться чудотворна ікона «Скорбящая». Другим і останнім у нашій поїздці був Свято – Троїцький жіночий монастир у місті Корець (Рівненська область), де знаходиться також чудотворна ікона «Споручница грешних». Особливо сподобалась нам монастирська трапеза, якою пригостила нас монахиня Георгія з сестрами. Далі нас вже очікувала домівка у Кіровограді. Ось, приблизно так пройшло дві доби нашої спільної поїздки по святих місцях Волині. Всім учасникам поїздки дуже вдячний за терпіння та чудово проведений час!!!

Співробітник Паломницького відділу
Кіровоградської єпархії