12.11.2014р.

«Молюсь за тебе, Україно»

12 листопада 2014 року по благословенню архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа відбулася акція «Молюсь за тебе, Україно». Вкотре небайдужі жителі міста Кіровограда об’єднуються в спільній молитві за мир в нашій державі – Україні. Захід був організований Молодіжним відділом Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви спільно з відділом сім`ї та молоді Кіровоградської обласної державної адміністрації. Дійство розпочалось з молебню за мир в Україні у храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Особливу молитву очолив голова Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Діонісій Буренко. Йому співслужили священики храму: ієрей Олександр Хомич та ієрей Іоан Верескун. Молились зі священиками студенти майже всіх навчальних закладів обласного центру (присутніх було більше 400 чоловік). Після спільної молитви всі учасники були запрошені на святкове дійство на площі Незалежності. Із самого початку до всіх присутніх зі словами вітання звернулись: Атаманчук Віта Вікторівна, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, та Глобенко Ірина Вікторівна, начальник відділу з питань молодіжної політики Кіровоградської обласної державної адміністрації. Свято було прикрашене чудовими піснями та віршами. Пісню про маму, і ще декілька пісень, під бандуру виконала активістка Кіровоградської молодіжки Валентина Діхтяренко. Також, гарним голосом і народними піснями слухачів порадувала місцева співачка Оксана Драч. Студенти медичного та будівельного коледжів під час свого виступу побажали всім присутнім миру та надії. Потім хор духовенства Кіровоградської єпархії виконав духовний гімн України – «Боже Великий, Єдиний». В кінці із словом подяки виступив керівник Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Діонісій Буренко. Він зазначив: «Ми повинні молитися Богу за мир в нашій Державі та дякувати Богу, що наші діти сплять під мирним небом і можуть вільно ходити до школи». Священик висловив надію на те, що спільна молитва буде почута Богом та на нашій українській землі нарешті запанує бажаний і довгоочікуваний мир. Кульмінаційним та завершальним етапом, який символізує мир і благополуччя, стало спільне випускання білих голубів у небо.